
Внутрішня система якості освіти ЗДО
Внутрішня система забезпечення якості освіти у ЗДО № 12 м.Коростеня реалізується відповідно до Положення про ВСЗЯО (затверджене наказом по ЗДО від 03.03.2021 року № 28) за наступними напрямами:
- Освітнє середовище ЗДО;
- Система оцінювання здобувачів дошкільної освіти, забезпечення всебічного розвитку дитини;
- Оцінювання фахової діяльності педагогічних працівників;
- Управлінські процеси ЗДО.
В 2022- 2023 навчальному році в закладі дошкільної освіти №12 м. Коростеня здійснено комплексне самооцінювання якості освітньої діяльності за напрямами:
- умови якісної організації освітніх та управлінських процесів (освітнє середовище)
- освітній процес та компетентність дітей;
- фахова діяльність педагогічних працівників;
- управлінські процеси ЗДО.
Освітнє середовище ЗДО - це сукупність зовнішніх факторів, впливів, способів навчання і виховання, необхідних для успішного функціонування освіти.
Завданнями добре організованого освітнього середовища є:
- підтримка роботи педагога;
- збільшення ефективності роботи персоналу;
- заохочення до розвитку незалежності та компетентності дітей;
- сприяння соціальної взаємодії дітей.
Компоненти освітнього середовища:
1) Фізичне середовище (організація і дизайн території закладу та приміщень, меблі, навчальні матеріали, іграшки) має відповідати критеріям: безпека і здоров'я, інклюзивність, універсальний дизайн, гнучкість, змістовність і насиченість, трансформованість, варіативність, доступність.
2) Соціальне середовище - взаємодія між всіма учасниками освітнього процесу, що базуються на інклюзивних цінностях: рівність, права, мудрість, радість, участь, життєздатність, чесність, мужність, любов, довіра, співчуття, повага до різноманітності, надія, ненасильство тощо.
3) Структурне середовище - час, послідовність, тривалість видів діяльності впродовж дня.
В 2023-2024 навчальному році в ЗДО № 12 м.Коростеня за напрямом "Освітнє середовище ЗДО" здійснено самооцінювання.
Система оцінювання здобувачів дошкільної освіти, забезпечення всебічного розвитку дитини
Одним із головних завдань дошкільної освіти є формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття соціального досвіду.
Важливим показником результативності роботи ЗДО є засвоєння обсягу потрібної інформації та життєво важливих умінь і навичок, системи ціннісних ставлень до світу і самого себе.
Двічі на рік заклад дошкільної освіти проводить внутрішній моніторинг щодо визначення рівня засвоєння знань за освітніми напрямами Базового компонента.
Параметри моніторингу - 7 освітніх напрямів БКДО:
" Особистість дитини"
" Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі"
" Гра дитини"
" Мовлення дитини"
" Дитина в природному довкіллі"
" Дитина в соціумі"
" Дитина в світі мистецтва".
Критерії оцінювання розвитку вихованця - компетентності дитини.
Відповідне визначення дає змогу виявити рівень практичної реалізації завдань БКДО та отримати об'єктивну інформацію про якість організації освітнього процесу у закладі дошкільної освіти.
Ознайомитись з моніторингом якості
Оцінювання фахової діяльності педагогічних працівників
відбувається під час атестаційного та міжатестаційного періоду. Критерії оцінювання діяльності педагогічних працівників визначаються з урахуванням відповідності професійним стандартам:
- Керівник (директор) закладу дошкільної освіти;
- Вихователь закладу дошкільної освіти.
Організація безперервного розвитку педагогів, створення умов для вдосконалення ними власних професійних компетентностей є запорукою забезпечення якості освіти.
Управлінські процеси ЗДО - це багатофункціональна діяльність в усіх напрямках розвитку освітнього закладу, що вимагає від керівника та команди постійного вдосконалення професійної компетентності, готовності брати відповідальність у прийнятті важливих рішень.