top of page
DSC02215.JPG

Наш улюблений садочок,

Наш привітніший куточок,

Радо діток зустрічає,

Завжди усміхнено вітає

Розвиває малюків

Наших юних «знатоків».

В дитсадочку кожна справа

І корисна, і цікава.

Всі малюють квіточки,

Гарно ліплять діточки,

Свято радо зустрічають

Пісні весело лунають

І садочок прославляють.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Історія ДНЗ №12

   В лютому 1966 року, в одному із затишних куточків Коростеня відкрився дитячий садочок № 12.

 

А назвали його " Чайка".

З тих пір дітки гомонять,

У садочок наш спішать.

 

(Ясла-садок № 12 "Чайка" створено на підставі рішення Коростенської міської ради

від 01.02.66 р. № 79.)

 

 І відкривала його перша завідуюча - Ковальчук Віра Трохимівна, яка   працювала в ньому  по липень 1980 року. Своєю життєвою енергією вона заряджала усіх, хто був поряд. Разом з працівниками впорядковувала територію дитячого садка. Дерева посаджені ними, прикрашають дитячий садок і нині.

 

З 28.07.80 р. по 16.10.84 р. завідуючою садочком стала Стасюк ( Сорочинсь-ка ) Галина Адамівна, яка своєю життєрадісністю та любов'ю до роботи  ще  більше згуртувала  колектив дитячого садка.

  Та час не стоїть на місці і на чолі  дошкільного закладу вже з 8 січня 1985 року працює   - Куришко Ганна Андріївна. Саме завдяки їй  садочок запрацював у сучасному руслі: групи з кожним роком стають комфортніші, збагачується матеріальна база садочка.

Ветерани праці, які довгий час працювали в дошкільному закладі:

         Пашкевич Антоніна Олександрівна, вихователь;

         Башинська Олександра Петрівна, машиніст по пранню білизни;

         Гамерник Людмила Іванівна , вихователь, нагороджена знаком  "Відмінник освіти України", присвоєно звання  "вихователь-методист".

         Косс Ніна Григорівна - вихователь;

         Клименко Надія Феодосіївна - вихователь.

         Портницька світлана Володимирівна - старша медсестра.

         В дошкільному закладі функціонує 6 груп, одна з них - для дітей раннього віку.

         Всі групи мають цікаві назви "Капітошка", "Сонечко", "Гномик", "Джерельце", "Веселка", "Колобок".

         За 55 років плідної діяльності у дошкільному навчальному закладі створено свій стиль, традиції. Завдяки тісній співпраці і копітким зусиллям адміністрації, педагогічних працівників та обслуговуючого персоналу кожна вікова група стала по-справжньому затишною домівкою для вихованців, має своє неповторне обличчя: в одній яскраві композиції з природного матеріалу, в іншій казкові герої посміхаються до дітей.

 

         Кожна група має куточок природи, квіти вирощені з любов’ю радують всіх, хто приходить до дитячого садку.

 

         Створення умов для повноцінного, своєчасного та різнобічного розвитку дитини, виховання ініціативної, творчої особистості - одне з головних завдань педагогів закладу.

Саме тому колектив дошкільного навчального закладу значну увагу приділяє постійному вдосконаленню розвивального предметно-ігрового середовища. Правильно організоване розвивальне середовище дає дитині змогу відчути психологічну захищеність, сприяє розвитку її особистісних якостей, здібностей, допомагає оволодіти різними способами діяльності.  Вихователі дбають про те, щоб через предметно-ігрове середовище максимально розгорнути творчу активність дошкільнят, надати їм право власного вибору, збільшити міру їх свободи. 

         Життя в групах організовано так, щоб діти могли гнучко, варіативно використовувати простір, почуватися володарями ігор та іграшок, займатися улюбленими справами на власний розсуд. Оснащення осередків вихователі змінюють, трансформують відповідно до нових ідей, задумів.

 Аби задовольнити потребу дитини побути на самоті, відпочити від спілкування з однолітками, в кожній групі створений "куточок усамітнення". Тут дитина може побути на одинці з собою, зайнятися улюбленою справою або просто відпочити.  

         Кожна вікова група має окремий ізольований майданчик із зеленими насадженнями, павільйон, обладнання та споруди для ігор. У дітей є можливість цікаво проводити прогулянки на свіжому повітрі. На території закладу розміщений фізкультурний майданчик.

         В дошкільному закладі створено належне навчально- розвивальне середовище з музичного виховання, що забезпечує самовияв дітей у музичній діяльності.

Придбано дитячі музичні інструменти, музичні іграшки, виготовили шумові дитячі інструменти за методикою К.Орфа, дитячі костюми. Створена фонотека із записами народної, класичної, сучасної музики.

          Про музичний розвиток малят піклується досвідчений, творчий музичний керівник Колесник Тетяна Євгенівна. Творчий доробок якої складається з пісень, до яких вона пише слова, оригінальних сценаріїв свят та розваг, таночків, музики до вистав та ігор-драматизацій.   Розвиток музичних здібностей дошкільників впливає на формування емоційної та інтелектуальної сфер, естетичних смаків дітей, їх духовний світ, становлення інтересів малюка та ранній розумовий розвиток дитини, виховує творчу фантазію. У дні свят зала наповнюється радісним сміхом, позитивними емоціями, дитячими переживаннями, адже кожному хочеться виступити найкраще для своїх рідних мами, татуся, бабу

    Позитивний мікроклімат спонукає педагогів до творчості, тому колектив знаходиться в постійних пошуках нестандартних розв'язань освітньо - виховних завдань.  Організація педпроцесу в закладі проходить в цікавій ігровій формі. У закладі створені належні умови для забезпечення потреби малюків у грі. Ігрові осередки наповнені різноманітними видами іграшок: для сюжетно-рольових ігор, театралізованих ігор, будівельних та настільно-друкованих ігор, дитячі меблі, предмети побуту.

         В практиці педагоги використовують сучасні нетрадиційні форми роботи, впроваджують передовий педагогічний досвід В.О. Сухомлинського (в 2010 році матеріали  з даної проблеми були представлені на обласній педагогічній виставці), прогресивні педагогічні технології по особистісно орієнтованій системі розвитку дітей. Широко використовують інтегровану технологію, яка дає можливість для творчості і самовираження.

  В дошкільному закладі працює практичний психолог Варейчук Катерина Василівна , яка проводить психодіагностичну , корекційно- розвивальну роботу з дітьми, використовуючи різноманітні ігрові техніки, вправи спрямовані на адаптацію дітей, розвиток емоційної сфери, пізнавальних процесів. Катерина Василівна широко використовує в роботі з дітьми інноваційний метод арт-терапії, казко терапії, пісочної терапії. Тісно співпрацює з вихователями, батьками.

         З метою розвитку творчих здібностей проводиться гурткова робота за інтересами дітей. Успішно працюють гуртки: природничий "Природолюби" , музичний "Веселі нотки"( , образотворчі: "Орігамі", "Умілі рученята" , "Чарівний пензлик" , художньо-театральний "Казкарик" .

         В стінах дитячого садка живе історія й сьогодення, в ньому є все - від старовинної прядки до сучасної відеоапаратури і комп'ютера, щоб діти були всебічно розвиненими. У садочку лунає пісня. Її співають дорослі і діти. Коли так буває, кажуть, що то співає душа народу.

      Колектив дошкільного навчального закладу є активним учасником фестивалю Дерунів.

      На І Міжнародному фестивалі Дерунів (2008 р.) колектив ДНЗ отримав перше місце в номінації “Найсмачніший дерун”.

     В 2009-2010 році зайняли  ІІІ місце за найкращу презентацію дерунів, оформлення, “школу дерунярства”.

         Головним пріоритетом роботи дошкільного навчального закладу є співпраця з родинами: гуманізація відносин між членами родини та працівниками ясла-садка, активне залучення сім’ї до освітньо-виховного процесу. Батьки наших вихованців не пасивні спостерігачі, а активні учасники освітньо-виховного процесу та діяльності закладу загалом. Для спілкування з батьками педагоги використовують індивідуальні, колективні та наочні форми. У кожній віковій групі естетично оформлений у власному стилі батьківський куточок, де педагогами,  практичним психологом вивішуються інформаційні вісники, консультації, поради, відповіді на запитання.

 

Добре відомо, що все, до чого пригорнулося серце в дитинстві, залишається назавжди.

  Тому випускники ДНЗ обирають професію вихователь і повертаються працювати в рідний дитсадок. Так, Юхимович Людмила Володимирівна працювала в рідному садочку помічником вихователя,  а пізніше, здобувши дошкільну освіту, вихователем, а з 1990 року вже очолила колектив ясла-садочка № 15 м. Коростеня. Потім працювала начальником управління дошкільних освітніх закладів м. Мегіона Хати-Мансійського Автономного округу, заступником міського голови м. Мегіон.

   Минуло багато років, але відвідуючи свою батьківщину, вона завжди зустрічається з колегами.

   Колесник Тетяна Євгенівна виховувалася в дошкільному закладі і вже 30 років працює музичним  керівником на базі нашого садочку.

   Випускниця дошкільного закладу Сосновська Юлія Вікторівна обрала професію своєї мами, Сосновської Марії Казимирівни, яка з 1983 року працює в ДНЗ № 12. Юлія Вікторівна виховує малят в ДНЗ № 6 міста Коростеня.

   Беляк Ольга Петрівна, вихованка ДНЗ №12, здобувши дошкільну освіту, також працює в своєму рідному садочку.

 

Contact

I'm always looking for new and exciting opportunities. Let's connect.

123-456-7890 

bottom of page