З якого віку дітей слід починати навчати пожежної безпеки?
Роботу по вивченню правил пожежної безпеки можна починати проводити вже з дворічними малюками. Діти в цьому віці розуміють, що таке вогонь, як він з'являється і що може сильно обпалювати.
Діти знайомлять з сірниками і запальничками, показують, як з'являється вогонь. Слід розповісти про методи поширення вогню і небезпеку, яку він несе. Дітей потрібно познайомити з предметами, що мають небезпеку, і пояснити їх призначення.
Діти роком старші більш самостійніші і кмітливіші . Вони швидше схоплюють інформацію і легше її сприймають. Трирічним малюкам слід пояснити, що існують деякі обов'язки, виконувати які повинні дорослі люди. Так, запалювати газ, свічки, вмикати електроприлади і т.д. діти не повинні самостійно.
Чому виникають пожежі?
Перед тим як обговорювати, що треба робити при виникненні пожежі, потрібно пояснити дітям, чому пожежі, власне, виникають.
Розповідайте дітям, що крім сірників, є інші способи появи вогню в недозволених місцях.
-
Якщо електричні побутові прилади неправильно експлуатувати, вони можуть перегріватися і через якийсь час загоряються.
-
Використання несправних електричних розеток. замикання - часта причина виникнення пожежі.
-
Одноразове підключення до мережі декількох потужних електричних приладів. До них можуть відноситися електроінструменти і деякі побутові предмети техніки.
-
Розведення вогню в неналежних умовах і без дотримання правил безпеки тягне за собою загоряння предметів які знаходяться поруч.
-
Забути виключити електричні прилади, Виникає ризик загоряння. Далеко не вся техніка має функцію автоматичного відключення, тому важливо не забувати відключати усе перед виходом з дому, а також відключати від електромережі після закінчення робіт. Не можна також залишати включеною без нагляду.
-
Неправильний запуск феєрверків також може стати причиною загоряння і отримання травм. Не допускайте самостійного використання дітьми святкових салютів.
Якщо виникла пожежонебезпечна ситуація, то дитина повинна знати такі правила і вимоги:
-
маленьким дітям самостійно гасити пожежу забороняється;
-
у разі пожежі або задимлення приміщення, його слід негайно покинути (вибігти з будинку, квартири). Якщо такої можливості немає, слід вийти на балкон і голосно кликати на допомогу;
-
покликати на допомогу сусідів (якщо батьків немає вдома), повідомити батькам про пожежу;
-
попросити сусідів викликати пожежну бригаду або зробити це самому за телефоном 01;
-
заборонено ховатися в палаючому або задимленому приміщенні під ліжками або в шафах;
-
забороняється користуватися ліфтом під час пожежі, так як він може вийти з ладу із-за пошкодження електропроводки;
-
якщо полум’я перекинулося на одяг дитини, він повинен падати на підлогу і катаючись, гасити її;
-
дим небезпечний не менш вогню, тому для запобігання отруєння чадним газом особа під час пожежі слід прикривати мокрим рушником або серветкою.
Безпечне Новоріччя
В цілях профілактики пожеж діти повинні усвідомити:
-
сірниками, свічками, запальничками та іншим грати не можна. Якщо дитиною знайдено що-небудь з перерахованого, він повинен віддати свою знахідку дорослим.
-
вмикати телевізор, комп’ютер, ноутбук без дорослих не можна (мова йде про маленьких дітей, які ще не досить добре освоїли ці гаджети).
-
користуватися будь-якими електричними приладами без дорослих не можна.
-
залишати без нагляду ввімкнені електроприлади не можна.
Пам’ятка для дітей під час виникнення пожежі
-
Пожежну охорону слід викликати за телефоном 101. При цьому необхідно розбірливо і чітко назвати адресу та прізвище.
-
Палаючий електроприлад слід вимкнути і накрити ковдрою або килимком. Це обмежить подачу кисню до об’єкта загоряння і зменшить (або затушит) полум’я.
-
Вікна при пожежі краще не відкривати. Прямий доступ кисню до вогнища загоряння буде тільки посилювати горіння.
-
Важливо оповістити про пожежу найближчих сусідів.
-
Якщо є молодші брати чи сестри, то старші повинні допомогти їм вибратися з палаючого приміщення.
-
Важливо знати, як правильно вибиратися із задимленого приміщення. Щоб не надихатися чадним газом, вибиратися слід поповзом, або просто пригинаючись якомога нижче до землі. До лиця краще докласти вологу серветку або тканину.