Прості правила дорожнього руху для дітей дошкільного віку
4 методи, які допоможуть привчити дитину до правильного поводження на дорозі
Власний приклад
Маленькі діти завжди повторюють за дорослими, то використайте це на користь, нехай діти вчаться у вас тільки хорошим манерам.
Гра
Ніхто не любить зубрити нудні правила, а от гратися подобається всім. Гра — це один із найкращих способів навчити дітей тому, що важливо.
Бесіда з дітьми
Звичайна прогулянка може з легкістю перетворитись у захопливий урок про безпечне поводження на дорозі. Розкажіть малюку, що тротуар — для пішоходів, а дорога — для машин, про світлофор і його роль у дорожньому русі.
Наочність
Повчальні мультики, книжки, мобільні додатки — усе підходить для вивчення правил дорожнього руху. Намалюйте та розфарбуйте дорожні знаки або плакати, щоб допомогти дітям краще їх запам’ятати.
5 правил, які має запам’ятати дитина
Хоча дітям важливо знати основи безпечного поводження на дорозі, не слід надавати їм більше інформації, ніж вони можуть засвоїти. Ось кілька основних правил для дошкільнят, з яких можна почати.
1. Знай свій колір
Допоможіть дитині дізнатися про світлофори та основні дорожні знаки, а також про те, на що вони вказують.
Іноді замість силуету людини на пішохідному переході використовується символ руки. Розкажіть своєму малюкові про це теж. Якщо для пішоходів є інші символи, ви повинні зробити так, щоби діти про них знали.
2. Зупинись. Подивись. Переходь
Доведіть до автоматизму звичку оглядати дорогу в усіх напрямах, перш ніж переходити.
Малюки зазвичай неуважні, тому привчайте їх завжди зупинятися біля проїжджої частини. Доведіть до автоматизму звичку оглядати дорогу в усіх напрямах, перш ніж переходити.
Переходити дорогу можна тільки по зебрі, на пішохідному переході, на зелене світло, а біля перехрестя — не навскіс, а перпендикулярно дорозі.
Дорослі повинні завжди супроводжувати дітей у віці до шести років і тримати їх за руку, переходячи вулицю.
3. Будь уважним — слухай
Поясніть дітям, що вони не завжди можуть побачити автомобіль, адже він може бути за поворотом. Тому вони повинні прислухатися та бути уважними, щоб завчасно зреагувати на наближення транспортного засобу.
4. Не бігай через дорогу
Здебільшого діти нетерплячі, вони можуть перебігати через вулицю, щоб дістатися до іншої сторони. Вони також можуть бігати дорогою під час гри. Поясніть дитині, що бігати на проїжджій частині неприпустимо, і, залежно від її віку, розкажіть про можливі наслідки порушення цього правила.
5. Завжди ходи по тротуарах
Навчіть своїх дітей рухатися лише по тротуарах, тримаючись правого боку, щоб не заважати зустрічним пішоходам. Будьте прикладом для них.
Безпека руху для велосипедистів
Усі діти люблять кататися на велосипеді. Контролювати їх дуже важко, тим паче, коли вони катаються околицями.
Ось правила, яких повинна дотримуватися кожна сім’я, щоб уникнути небезпечних ситуацій:
-
Шолом є обов’язковим: іноді батьки пропускають цю деталь. Статистика показує, що цей простий аксесуар може знизити ризик серйозних травм голови на 70 %. Переконайтеся, що ваша дитина завжди носить високоякісний шолом, коли їздить на велосипеді.
-
Слідкуйте за станом велосипеда: пусті шини та несправні гальма можуть призвести до втрати контролю. Важливо стежити за станом велосипеда для уникнення несправностей.
-
Велосипедний ліхтар: дитині буде краще видно дорогу, і, крім того, вона буде більш помітною для інших учасників дорожнього руху.
-
Діти повинні їздити на велосипедах у безпечних зонах: дітям слід уникати великих основних доріг.
-
Їхати на велосипеді дитина повинна по велосипедній доріжці, де це можливо, або триматися правого краю дороги.
ДИТИНА НА ВУЛИЦЯХ МІСТА
Особливо гостра проблема сучасності - попередження і профілактика дитячого травматизму на автошляхах України.
Кожної доби в нашій державі на вулицях гине одна дитина, а п'ятнадцять юних учасників руху отримують травми, і всі ці трагедії - через незнання Правил дорожнього руху, або нерозуміння їх важливості для безпеки життєдіяльності.
Тому, щоб цього не трапилося, щоб наші діти були живі й здорові, їм постійно потрібно нагадувати, як важливо бути обачними на вулицях і дорогах, бо існує велика загроза, коли неслухняні водії і пішоходи порушують Правила дорожнього руху.
Способи регулювання поведінки дітей з метою забезпечення їхньої безпеки так само як і форми підтримки і заохочення, залежить від віку дитини.
Співвідношення припустимих дозволів і заборон,крім того, пов'язано з конкретними умовами та характером дитини.
Щоб прямі заборони стали реальними нормами регулювання поведінки дітей і дійсно виконували заборонну функцію, їхній добір повинен бути ретельно продуманий. І ще неодмінна умова - батьки самі повинні знати правила безпеки життєдіяльності та
повсякчас їх виконувати, щоб бути взірцем для своїх малюків.
v Кожен з батьків повинен добре знати правила дорожнього руху, щоб навчати своїх дітей.
v Кожен з батьків зобов'язаний дотримуватись правил дорожнього руху, показуючи особистий правильний приклад своїм дітям.
v Основне правило поведінки на вулиці: стежити за навколишнім оточенням. Не потрібно ризикувати життям і сподіватися тільки на водія.
v Не створюйте перешкод транспорту: коляски, санки і інше слід возити по тротуару або узбіччю,
не залишаючи без нагляду.
vБатьки у обов'язковому порядку повинні самі приводити дітей в групу до вихователя і забирати їх додому.
v Переходячи вулицю, не випускайте руки дитини, що йде з вами, не залишайте дітей на вулиці без нагляду.
v Безпека руху на вулицях і дорогах досягається тоді, коли всі дотримують правил.
v Беріть активну участь в житті дитячого саду, його роботі по навчанню правилам дорожнього руху.
ПАМ'ЯТАЙТЕ!
Життя дитини - у ваших руках!
А кожна дитина має право на ЖИТТЯ!